Zobrazit menu

BioRepel návod k použití

Čtěte pečlivě návod k použití

 

BioRepel – Biologický ekologický přípravek k potlačování plísní a dalších mikroorganizmů na zdivu a omítkách

Přípravek BIO REPEL je originální kompozice mikroorganismů, které potlačují nežádoucí plísně na zdech obytných objektů.  Po jejich eliminaci samy z ošetřeného zdiva vymizí. Aktivní mikroflóra je nepatogenní, nenapadá rostliny, zvířata ani lidi. Jedná se o mezidruhový parazitizmus

Použití biologického přípravku proti plísním na zdech.      

  1. ustřihneme naznačený roh sáčku A a dolijeme  vlažnou pitnou vodou. Protřepeme a necháme obsah pět minut aktivovat.  Aktivovaný přípravek dále ředíme do 10 - 20 l vody. Spotřebujte připravený roztok ze sáčku A do cca 2 hodin od aktivace.
  2. malířským válečkem nebo štětcem omyjeme připraveným roztokem postižené místo (tmavé skvrny plísně na zdi) pak roztok vylijeme.
  3. pokračujeme po zavadnutí nebo zaschnuti  zdiva
  4. ustřihneme naznačený roh sáčku B a dolijeme vlažnou pitnou vodou. Protřepeme a necháme obsah  pět minut aktivovat. Biologický přípravek a dále ředíme do cca 1,5 litru vlažné vody. Spotřebujte vzniklý roztok ze sáčku B do cca 2 hodin od aktivace.
  5. pomocí malířského válečku nebo štětce naneseme na napadené zdivo s minimálním překrytím cca 5 cm ředěnou suspenzi (1,5 litru)
  6. ošetřené místo můžeme po zaschnutí překrýt malířskou barvou.

               

                Přípravek BIO REPEL je možné použít i do malířské barvy

                      1)   ustřihneme naznačený roh sáčku B a dolijeme vlažnou pitnou vodou. Protřepeme a necháme obsah pět minut aktivovat

2)            vzniklou suspenzi vmícháme do malířské barvy (sáček B do 5kg barvy, která není protiplísňová)

3)            malujeme běžným způsobem

 

UPOZORNĚNÍ

Nejméně 14 dní před aplikací biologického přípravku a alespoň 14 dní po aplikaci nepoužíváme žádné jiné přípravky na ošetřování zdí proti plísním.

 

Výrobek skladovat v suchu při pokojové teplotě 15-25 stupňů C  a relativní vlhkosti 40%

Upozornění : Před použitím čtěte přiložené pokyny. Nepolykejte. Uchovávejte mimo dosah dětí

Ingredience (Ingredients) : Silicia, Panicum miliaceum, Stramenopila)

BIO REPEL je ojedinělý ekologicky čistý přípravek, představující nové možnosti ošetřování zdí v objektech proti nežádoucím vlivům plísní na zdech. Jeho specifická kompozice mikroorganismů izolovaných z přírodních substrátů potlačuje patogenní plísně na základě mezidruhového parazitizmu a je schopna svou aktivitou vymýtit i „podhoubí“ plísní rostoucích nejen na omítkách, v omítkách i pod nimi ve zdivu. Po jejich eliminaci sama ze zdiva vymizí. K aktivaci přípravku je potřeba čistá pitná voda a nanesení připraveného roztoku po pěti minutách na plesnivé zdivo. Doba od aktivace po nanesení by neměla přesáhnout dobu dvou hodin. Bez těchto podmínek není schopen BIO REPEL spustit svůj mechanizmus účinkování.

BIO REPEL není přípravek chemický, ale biologický a nejen, že plísně odstraňuje ze zdí, ale přidáním do malířských nátěrů má i přetrvávající účinek. Aktivní mikroflóra v přípravku není pro ovzduší, rostliny, zvířata nebo člověka patogenní ani nijak škodlivá. Právě proto je významným přínosem v ošetřování bytových i jiných prostoru.

Při používání Bio Repelu  nebyly zjištěny žádné vedlejší, nebo nežádoucí účinky.